hydrolat na lato

Preparatynaturalne – pożytek hydrolatów

hydrolat z liści czarnej porzeczki

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są chętnie użytkowane, bo mało w nich chemicznych akcesoriów, konserwantów, barwników i szkodliwych substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w cerę i przyzwoicie ją odżywiają.

naturalny hydrolat lawendowy

Czy warto wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa bądź roślinna, a adekwatnie element uboczny, jaki powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te preparaty naturalne można używać jako toniku do twarzy lub dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się zwłaszcza dla skóry wrażliwej, gdyż hydrolat działa o wiele delikatniej od samych olejków eterycznych. Znakomicie łagodzi skórę po depilacji bądź gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, lub dorzucić do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat można wzbogacić krem do buzi używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na skórze oraz zapobiegnie zamykaniu porów. Wykorzystuje się ich także do mieszania maseczek w proszku bądź też rozpuszczania peelingów.

Jakie są atuty hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one niezmiernie delikatne, można je stosować bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty trzeba dostosować wedle ukochanego zapachu bądź właściwości rośliny, z jakiej powstały.

hydrolat borowinowy z lipą

Preparaty naturalne a środowisko
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie tylko o własną skórę, jakkolwiek oraz o naturę. Tego rodzaju artykuły do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża środowisku.