portal kobiecych inspiracji

Obrotna na emeryturze
Wiek tak ściśle mówiąc to wyłącznie numer. Możesz mieć 55 lat, jednak wyglądać na 40 i czuć się na 35. Jednak możesz również posiadać 50 lat, jednakowoż wyglądać i czuć się na 65. Wszystko to ma związek z tym, jak porządnie troszczysz się o swoje ciało i co robisz, by pozostać aktywną.

sprawy dla kobiet

Działalność fizyczna – czy już za późno, by zacząć?
Jeżeli gra toczy się o ćwiczenia, dużo osób zakłada, że jeżeli nie było się aktywną osobą w wieku 20, 30 lub ewentualnie 40 lat, nie ma sensu zaczynać mając ich 50, a nawet następnie. Na szczęście to najzwyczajniej w świecie nieprawda. Nigdy nie jest za późno na zainicjowanie wdrożenia do swojego życia ćwiczeń! Rozpoczęcie rutyny treningowej może wspomóc w rozwiązaniu niektórych kłopotów spowodowanych absencją aktywności oraz ogólnie uczynić, iż poczujesz się dobrze.
Korzyści z ćwiczeń dla dam na emeryturze są rozmaite! Od około 50 roku życia przeciętna jednostka traci około 1 procent mięśni każdego roku – gra toczy się o to, iż nie musisz godzić się na tak postępującą stratę mięśni. Dzięki ćwiczeniom możesz przywrócić utracone mięśnie, nawet zbliżając się do setki. Korzyści z treningów nie kończą się na poprawie masy mięśniowej i siły. Niektóre typy ćwiczeń mogą także pomóc polepszyć zdrowie kości.
Utrata kości i osteoporoza nie są pewne. Wykonywanie ćwiczeń obciążających, jakie zmuszają Cię do działania wbrew siłom grawitacji, ma prawo polepszyć gęstość kości oraz zmniejszyć niebezpieczeństwo jej rozpadu. Gdy przyjrzeć się jeszcze i innym korzyściom płynącym z ćwiczeń, potrafią one również mocno zmniejszyć częste objawy menopauzy, jak przyrost masy ciała ludzkiego.