Zarabianie w Krakowie

Najważniejszym z globalnych problemów w większości polskich miast jest transport. Nasze województwa są nie dostosowane do tak wielkiego natężenia korków, jaki został zapoczątkowany poprzez wzrost ilości aut na polskich szosach. Przez to właśnie jedną z najbardziej istotnych inwestycji które powinno rozpocząć niemalże każda gmina jest inwestycja w transport i komunikację. Nawierzchnie drogowe i transport miejski to priorytet, który da przestrzeń na to by polepszyć zadowolenie krakowian jak również usprawni całość infrastruktury miasta.

Spośród innych lokalizacji, nowe projekty drogowe w Krakowie mocno się wybijają. Krakowianie w plebiscycie wypowiedzieli się za metrem, jednak przed tym jak ono zostanie zbudowane, w komunikację tramwajową i autobusową i nawierzchnie drogowe trzeba zainwestować sporo pieniędzy . Z bardziej istotnych decyzji finansowych warto podkreślić:
w pełni elektryczną linię autobusową – jedyną w Polsce,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec kolejowy wraz z centrum handlowym.
Oprócz tego, w planach miasto ma inwestycje w przynajmniej kilka nowych dróg dojazdowych pomiędzy już istniejącymi drogami i remonty istniejących tras autobusowych i dróg dojazdowych.
Krakowianie napraw nie znoszą – utrudnienia w poruszaniu się i dojazdach do biur dają się im we znaki na co dzień. Trzeba jednak mieć jasność tego, że bez inwestycji infrastruktura nie może się poprawić i by mieszkało się wygodniej, wymagać trzeba wytrwałości.wybory Kraków 2014
Inwestycje w rozwój transportu to nie jedynie nowe linie komunikacji, ale również doskonalszej odporności powierzchnia jezdni, która będzie bardziej trwała i odporna. (jednym z przykładów może być ścieralna powierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zachodniej drodze Wadowickiej). Oczywiście, Kraków wymaga dodatkowo kolejnych remontów i nowych pomysłów, aby jeździło się po mieście dobrze. Zarówno autem, ale również autobusami. Mimo to widać wyraźnie, że całość jest na prostej trasie do tego, by Krakusom mieszkało się tu naprawdę wygodnie i przyjemnie.